Dvomesečni kurs za šminkera


Dvomesečni kurs za profesionalnog šminkera

 

Make up and hair stylesDvomesečni kurs vam omogućava da detaljno izučite sve aspekte profesionalnog šminkanja. Tokom ova dva meseca obradićemo i istražiti sve detalje koji čine ovaj zanat jednim od najkreativnijih i najinteresantnijih. Znanje ćemo dodatno utvrditi praksama na modnim revijama, snimanjima modnih editorijala i predstavama na kojima radimo makeup. Program ovog kursa je nešto širi od intenzivnog i obuhvata dodatke kao što su scenska i pozorišna šminka kao i makeup za revije i druge modne događaje. Plan časova možete pogledati ovde.

 

Svakom polazniku je obezbeđena kompletna kozmetika kako ne bi morali ni o čemu da brinete. Po završnom polaganju i sticanju sertifikata svaka polaznica dobija vredan poklon koji će joj izuzetno koristiti u budućoj karijeri.

Broj mesta je ograničen i zato se na vreme prijavite na 069/ 15-10- 208

 

 

 

Raspored dvomesečnog kursa

1. Uvod, podloga, tehnike konturisanja lica, pravilno nanošenje rumenila, tehnika nanošenja maskare

2. Podloga, senčenje očiju i tehnika nanošenja karmina i konturisanje usana

3. Podloga, tehnika caty eyes

4. Vežba i utvrđivanje

5. Podloga, druga tehnika caty eyes bojama, koriscenje 6 do 7 boja , prelivanje boja

6. Vežba i utvrđivanje gradiva

7. Podloga, tehnika smokey eyes

8. Vežba i utvrđivanje

9. Podloga, druga tehnika smokey eyes-a

10. Eyeliner

11. Podloga, tehnika i upotreba masnih senki, eyeliner

12. Veštačke trepavice+eyeliner

13. Stilizacija šminkom (kako da uz odredjenu odevnu kombinaciju, po zadatku, nanesete šminku i time upotpunite i zaokružite celokupan izgled)-vežba preko kolaža

14. Scenska šminka – pozorište , istorija šminke

15. Šminka za venčanja

16. Polaganje, scenska šminka za revije

Časovi traju od 2 do 3h u zavisnosti od tempa