Kako da se našminkate za najluđu noć i ostavite sve bez daha


Kako da se našminkate za najluđu noć i ostavite sve bez daha

Doček Nove godine je noć u kojoj svaka dama treba da zablista punim sjajem, raspali muška srca i učini da joj sve druge žene zavide. Zato zgrabite četkice, odaberite pravu nijansu ruža i saznajte kako da istaknite ono najlepše na sebi. Zaslužili ste da u novu godinu uđete kao filmska zvezda. Budite sigurne u sebe. Neka druge pričaju o vama.

 

Obezbedite postojanost svoje šminke

teniranjePrvo i najvažnije – bez dobrog teniranja, nema dobre šminke. Ono je naročito bitno za najluđu noć kako bi vaš make-up bio postajn i dugotrajan. Sve se možemo složiti da nema ničeg goreg od neprestanog odlaska do toaleta kako bi proverile da li je makeup i dalje na licu ili je izbegao na daleka topla ostrva.
Kada kvalitetno nanesete podlogu ona će biti postojana celu noć i izdržaće svu šminku koju posle na nju dodate. Ne morate čak ni da brinete da li će vam šljokice spasti ili se razmazati. Važno je da  u najluđoj imate što manje stvari koje vam mogu pokvariti raspoloženje. Dobro teniranje će vas učiniti, barem što bežanja šminke tiče, stress free, a vi ćete moći da svu pažnju posvetile dobrom provodu.
Da podsetimo, kako se ravilno nanosi ten možete pogledati ovde.

 

 

Šta da stavite u prvi plan

novogodisnja sminkaIstaknite oči  šta god da oblačite. Nova godina je, sve je dozvoljeno. Bilo da nosite izrazito elegantnu i efektnu večernju haljinu ili, pak, nešto ležernije – istaknite oči. Kako kažu, oči su ogledalo duše i učinite da svi, makar za tu jednu noć, mogu da vide svu vašu lepotu.
Naravno, nemojte ni preterivati u isticanju očiju prejakom ili drečavom šminkom. Takođe je važno da celokupan izgled ne bude previše agresivan. To znači da ukoliko obučete efektnu i ”jaku” haljinu ton šminke mora da bude nešto svedeniji i tiši. Ovo važi samo za novogodišnju noć. Za sve druge prilike je efektnu garderobu potrebno stilizovati svedenijom i blažom šminkom.

 

 

Kako da se našminkate i stilizujete ako slavite na jednom od ovih 6 mesta

1. Restoran ili neko mirno i romantično mesto

ajlajner i crveni karmin
Ukoliko ste odlučili da sa odabranim prijateljima ili sa jačom polovinom provedete ovo veče u nekom mirnijem restoranu uz večeru, sveće i umerenu atmosferu preporučujemo vam (pored dobrog teniranja) da nanesete samo crveni karmin i ajlajner. Ova kombinacija će vam pružiti elegantan i prefinjen izgled sa kojim ćete se uklopiti u atmosferu. Bez obzira koju haljinu da odaberete, sve prisutne ostavićete bez daha.

2. Restoran sa grupnom proslavom, svirka, klub…

novogodisnja sminka za klubAko najluđu noć proslavljate na mestima gde se okuplja dosta ljudi i u kojima je atmosfera apsolutno uzavrela, slobodno se možete odvažiti i odabrati nešto otkačeniju varijantu. Izrazite oči bez obzira za koju stilizaciju šminkanjem ste se opredelili (svaka devojka zna da li joj bolje stoji smoky ili caty). Uz ovaj stil se preporučuju šljokice na licu, ali samo pod uslovom da na garderobi nema šljokica! Eventualno kao detalj za uklapanje na tašni mogu da budu prisutni svetlucavi detalji. Obavezne su i veštačke trepavice (ukoliko nemate prirodne duuuuge trepavice, kao u Milice iz pesme). Ovo su mesta izraženije energije tako da su apsolutno dozvoljeno otkačene varijacije.

3. Kućna žurka

Imate poziv na pravi domaćinski kućni parti? Eto savršene prilike da ukinete sve kočnice i uživate blažene među bojama. Ovde su sminka za kucnu zurkudozvoljeni još otkačeniji stilovi. Probajte senke različitih kolorita. Utapajte boje jednu u drugu. Probajte nešto šta vam se oduvek dopadalo a za šta niste imale hrabrosti. Samo veselo i u bojama.
Naravno nemojte spajati nespojivo (potreban je primer – lupam braon i belo oko očiju ili crn karmin i zeleno oko očiju) i potrudite se da celokupan stajling (makeup i garderoba) imaju smisao i neku svoju priču koja vas opisuje u suštini.

sminka za klasican koncert

4. Večernji koncert klasične muzike

Ako ste pasionirani ljubitelj klasične muzike onda ste već odavno rezervisali svoje mesto za doček. Unapred se radujete zagarantovanim tonskim ugođajem, ali kako se najbolje doterati a ne odudarati od teme večeri?  Za ovu priliku gledajte da se našminkate što svedenije i neutralnije, tek toliko da se istaknu malo oči. Blagi braon smoky bi bio najbolji. Od garderobe je najbolje držati se klasičnih krojeva i stilova. Dugačka i elegantna crna haljina je uvek pun pogodak za ovakva mesta i prilike a možete je ”razbiti” nekim crvenim ili zlatnim detaljem.

5. Trg pa posle na neobavezno piće ili čaj

Najviše volite da osetite i razmenite energiju sa većom grupom ljudi uz zabavan program i pesmu? Onda je centar grada svakako sminka za trgpravo mesto za vas.
Za ovaj izlazak  prvo je neophodno naneti hranjivu kremu na lice. Baš sada dolazi do izražaja bitnost postavke tena koji će, pored kreme, dodatno čuvati lice od mraza i hladnoće. Posle nanošenja podloge  dovoljno je oči naglasiti dobrom maskarom a na usne staviti zaštitno sredstvo pa sjaj. Obucite se toplo, a svoj stil možete iskazati kroz zanimljivi i koloritni šal ili kapu. Ne zaboravite rukavice kao ni da prethodno namažete ruke kako bi ih zaštitili od isušivanja i pojave grube kože.

6. Intimni ”sobni” provod za dvoje

provod za dvojePored adekvatno odabranog elegantnog donjeg veša, preporučujemo zavodnički dugotrajni crveni karmin i ajlajner. Za dalje se opustite i prepustite uživanju bez zadrške.
Ovakva šminka će vam dati izgled kojem muškarci ne mogu da odole, a ujedno ćete sprečiti da se ujutro prenerazite pri pogledu u ogledalo.

 

Kako god da se obučete i našminkate ne zaboravite da je najvažnije da  budete svoje, da se lepo osećate i provedete.

 

 

 

Srećnu Novu godinu želi vam vaša
Škola šminkanja Natural BeautyŠkola Šminkanja Natural Beauty

Vaše mišljenje nam je važno